خواص گیاهان
زیباترین مبل های ایران , عکس بچه های خوشگل و ناز , اهنگ اهو افتخاري , گرگ های وال استریت , خواص سيب ترشى , عکس لباس دخترانه مجلسی , شعری از حافظ , اهنگ کفش اهنی صادقی , لوستر های دست دوم , دانلود شبکه تلویزیونی ایران اندروید 
آخرين مطالب
لینک های مفید

| 
| 

 

افت کیفی یازده خودرو

 

 

تازه‌ترین ارزیابی سطح کیفی خودروهای سواری تولید داخل در حالی اعلام شد که ۱۱ خودرو از جمله تندر-۹۰، پژو ۲۰۶ و ریو با افزایش نمرات منفی در مقایسه با ارزیابی اسفند ماه روبه‌رو شدند.


همچنین به‌رغم انتشار اخباری مبنی بر خروج بنز از ایران، محصول E۳۵۰ این شرکت در صدر جدول رده‌بندی نشسته و سایپا ۱۴۱ نیز با تداوم قعرنشینی خود، همچنان کم‌ کیفیت‌ترین خودرو سواری تولید داخل لقب دارد.


در این ارزیابی که نتایج آن روی سایت رسمی ‌سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قرار گرفته و به فروردین ماه امسال مربوط می‌شود، ۲۰ خودرو، مانند ماه‌های گذشته در ۹ معیار سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت،‌ ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ تحت ارزیابی قرار گرفته‌اند.


بر این اساس خودروهایی که نمره منفی آنها بین صفر تا ۱۲۰ شده، در گروه خیلی خوب، بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ در جمع خوب‌ها و بین ۲۰۰ تا ۲۷۷ در دسته قابل قبول‌ها جای گرفته‌اند.


در این رده‌بندی‌ها البته خودروهایی که نمره منفی آنها بین ۲۷۷ تا ۴۱۰ و بالاتر از ۴۱۰ باشد به‌ترتیب در گروه محصولات حداقل قابل قبول و غیرقابل قبول قرار می‌گیرند که طی اولین ماه بهار امسال، هیچ خودرویی حائز این شرایط نشده است.


از نکات مهم ارزیابی کیفی فروردین ماه، می‌توان به افزایش نمرات منفی مگان، تندر، زانتیا، پژو ۲۰۶(هاچ‌بك و صندوق‌دار)، ریو، سمند،آوانته،روآ، پژو ۴۰۵ و لیفان، اشاره کرد.


سبقت تندر پارس‌خودرو از همتای ایران‌خودرویی‌اش و همچنین صعود آوانته به رده سوم جدول رده‌بندی نیز از دیگر نکات قابل توجه این ارزیابی به شمار می‌رود.


در رده‌بندی فروردین ماه، چند خودرو از جمله مزدا۳، نیسان رونیز، پراید نسیم و پژو ۴۰۵ و پارس خراسان، غیبت دارند که این موضوع احتمالا با عدم تولید این محصولات طی اولین ماه بهار امسال، در ارتباط است.


بنز هنوز هست!


اگرچه بنزی‌ها چندی پیش از قصد خود برای خروج از خودروسازی ایران خبر دادند، اما آن طور که در تازه‌ترین جدول رده‌بندی سطح کیفی خودروهای سواری تولید داخل آمده، این شرکت آلمانی هنوز ایران را ترک نکرده و محصول E۳۵۰ آن در فروردین ماه به تولید رسیده است.


صدر جدول رده‌بندی کیفی خودروهای داخلی در شرایطی به بنز E۳۵۰ رسیده که این محصول مونتاژی ایران‌خودرو در هیچ یک از ۹ معیار تحت بررسی، نمره منفی کسب نکرده است.


این محصول در رده‌بندی قبلی با ۵/۷ نمره منفی در صدر ‌نشست، اما این بار کاملا بی‌عیب، صدرنشین شده است.


تیراژ E۳۵۰ بسیار اندک است و اگر تصمیم بنزی‌ها در زمینه خروج از ایران جدی باشد، این محصول با کیفیت و البته گران با جدول کیفیت خودروهای داخلی وداع خواهد کرد.


ماکسیما، تنها ژاپنی جدول


با حضور نیافتن مزدا۳ و سوزوکی گرندویتارا در جدول رده‌بندی کیفیت خودروهای داخلی، ماکسیما تنها نماینده ژاپنی‌ها در این جدول به شمار می‌رود، خودرویی که پس از بنز، با ۳/۱۸ امتیاز منفی، جایگاه دوم را در اختیار دارد.


ماکسیما که هرگاه بنز نباشد به صدر جدول می‌رود، طی ارزیابی فروردین ماه، در سه معیار تزئینات، بدنه و رنگ نمره منفی دارد و بیشترین آن نیز با بخش رنگ در ارتباط است.


نمره منفی این خودرو که تحت برند نیسان در پارس‌خودرو به مونتاژ می‌رسد، در مقایسه با ارزیابی قبلی، اندکی کاهش یافته است.


پس از ماکسیما با هیوندایی آوانته در جایگاه سوم جدول مواجه می‌شویم، خودرویی که محصول بخش خصوصی است و ۹/۲۸ امتیاز منفی دارد.


نمرات منفی آوانته در چهار معیار تجهیزات الکتریکی، تزئینات، بدنه و رنگ به دست آمده است.


اختلاف تندری بالا گرفت!


اگرچه ایران‌خودرویی‌ها به تازگی اعلام کرده‌‌اند که تندر آنها باکیفیت‌تر از تندر پارس‌خودرو است، اما جدول کیفی فروردین ماه، خلاف این گفته را نشان می‌دهد.


طبق این جدول، تندر ایران‌خودرو با کسب ۵/۳۷ امتیاز منفی، جایگاه نهم را در اختیار دارد، حال آنکه همتای پارس‌خودرویی آن با ۳۰ نمره منفی، چهارمین عضو جدول رده‌بندی کیفیت خودروها در فروردین ماه، به شمار می‌رود.


تندر ایران‌خودرو که در مقایسه با ارزیابی قبلی، ۵/۷ نمره به نمرات منفی آن اضافه شده، در پنج معیار سیستم تعلیق، ترمز، تزئینات، بدنه و رنگ، امتیاز منفی دارد و بیشترین آن با معیار رنگ در ارتباط است.


این موضوع در شرایطی است که تندر پارس‌خودرو در چهار معیار تزئینات، صداهای غیرعادی، بدنه و رنگ نمره منفی دارد و بیشترین آن به بخش رنگ مربوط می‌شود.


اختلاف کیفی تندرهای تولید داخل در حالی است که هر دو شرکت، تحت نظارت رنوی فرانسه این محصول را به تولید می‌رسانند.


افزایش نمرات منفی فرانسوی‌ها


رده‌های پنجم تا هشتم جدول رده‌بندی سطح کیفی خودروهای داخلی را در حالی فرانسوی‌ها تصاحب کرده‌‌اند که همه آنها یعنی مگان، پژو ۲۰۶‌ هاچ‌بک و صندوق‌دار و همچنین زانتیا، در مقایسه با ارزیابی قبلی، با افزایش نمرات منفی روبه‌رو شده‌‌اند.


در جدول فروردین ماه، مگان پس از تندر پارس‌خودرو، پنجمین عضو جدول به شمار می‌رود و در سه معیار تزئینات، بدنه و رنگ امتیاز منفی دارد.


این برند فرانسوی و مونتاژی پارس‌خودرو در مقایسه با ارزیابی اسفند ماه، ۲/۲ امتیاز منفی بیشتری کسب کرده و جمع نمرات منفی آن به عدد ۳۰ رسیده است.


پژو ۲۰۶‌ هاچ‌بک نیز که ۳۰ امتیاز منفی دارد در مقایسه با ارزیابی قبلی، جمع نمرات منفی آن سه واحد افزایش یافته است.


این خودرو در شش معیار از جمله نفوذ آب و سیستم موتور، نمره منفی به خود می‌بیند.


همچنین مدل صندوق‌دار پژو ۲۰۶ نیز که در رده بعدی جا دارد نیز افزایش نمرات منفی را در کارنامه کیفی خود می‌بیند و با ۴/۳۲ امتیاز منفی، هشتمین عضو جدول به حساب می‌آید.


بالاترین نمره منفی ۲۰۶ صندوق دار به معیار تزئینات آن مربوط است.


رده قبل از ۲۰۶ صندوق‌دار را نیز در شرایطی زانتیا تصاحب کرده که این محصول هم از افزایش نمرات منفی در امان نمانده و امتیاز منفی آن ۱/۲ واحد افزایش یافته است.


ریو هم افت کرد


اما نگاهی نیز به اوضاع کیفی ریو بیندازیم.


این محصول مونتاژی سایپا که پس از تندر ایران‌خودرو، جایگاه دهم جدول را در اختیار دارد، به جز نفوذ آب و ترمز، در سایر معیارها امتیاز منفی به خود می‌بیند و در مقایسه با ارزیابی اسفند ماه، ۱/۱ امتیاز منفی بیشتری کسب کرده است.


بالاترین نمره منفی این محصول کره‌ای به معیار رنگ مربوط می‌شود. ریو البته در معیار سیستم موتور نیز نمره منفی بالایی دارد.


افت سران ایران‌خودرو


نمرات منفی سمند و پژو ۴۰۵ به عنوان دو محصول اصلی و مهم ایران‌خودرو نیز در مقایسه با ارزیابی قبلی افزایش یافته و بنابراین باید عنوان کرد که این دو نیز با افت کیفی روبه‌رو شده‌اند، به نحوی که سمند، یازدهمین عضو جدول، ۷/۳ امتیاز منفی بیشتری را کسب کرده و پژو ۴۰۵ نیز که دو رده بعد از سمند قرار دارد، با افزایش ۶/۳ واحدی نمرات منفی خود روبه‌رو شده است.


سمند و پژو ۴۰۵ در تمام معیارها نمره منفی دارند و بیشترین این نمرات نیز به بخش تزئینات مربوط می‌شود.


پژو ۴۰۵ البته در معیار ترمز، حائز بیشترین نمره منفی بین كل خودروها شده است.


افزایش نمره منفی سمند و ۴۰۵، در شرایطی است که پارس با کاهش امتیاز منفی روبه‌رو است و در بخش سیستم تعلیق، نمره منفی به خود نمی‌بیند.این محصول دوازدهمین عضو جدول به شمار می‌رود.


همچنین روآ نیز به عنوان دیگر محصول ایران‌خودرو با افزایش نمره منفی مواجه شده و با کسب امتیاز منفی در تمام معیارها، پانزدهمین عضو جدول است.


بدترین سیستم تعلیق


اما نگاهی نیز به کیفیت چینی‌های بازار خودرو کشور بیندازیم.


در این بین MVM با ۳/۱۳۸ نمره منفی چهاردهمین عضو جدول است و در معیار سیستم موتور، رکورددار امتیاز منفی به شمار می‌رود.


این خودرو در چهار معیار دیگر از جمله بدنه و تجهیزات الکتریکی نیز حائز نمره منفی شده است.


لیفان دیگر محصول چینی تولید داخل نیز که شانزدهمین عضو جدول به حساب می‌آید، به جز ترمز، نفوذ آب و صداهای غیرعادی، در سایر معیارها امتیاز منفی دارد.


این خودرو نیز ۱/۲ امتیاز منفی بیشتری در مقایسه با ارزیابی قبلی کسب کرده است.


رکوردهای منفی در اختیار پراید


اما به سراغ خاندان پراید برویم.چهار عضو این خانواده؛ یعنی ۱۳۲، صبا، پراید پارس‌خودرو و سایپا ۱۴۱، چهار رده انتهایی جدول را در شرایطی به خود اختصاص داده‌‌اند که در هفت معیار، رکوردار امتیاز منفی شده‌اند.


در این بین، سایپا ۱۳۲، در معیارهای نفوذ آب و رنگ، بیشترین امتیاز منفی را به خود اختصاص داده و با کسب امتیاز منفی در تمام معیارها، عضو هفدهم جدول به شمار می‌رود.


صبا نیز که در رده بعدی قرار دارد، در همه معیارها امتیاز منفی کسب کرده و بیشترین آن به بدنه مربوط می‌شود.


همچنین پراید پارس‌خودرو نیز که در معیارهای تجهیزات الکتریکی و بدنه بالاترین نمره منفی را بین ۲۰ خودرو تحت ارزیابی فروردین ماه به دست آورده، با ۷/۱۹۰ امتیاز منفی، در جدول رده‌بندی، یکی به آخر شده است.


پراید ۱۴۱ نیز که مدت‌ها است میهمان آخرین ستون جدول رده‌بندی کیفیت خودروها است، در سه معیار سیستم تعلیق، تزئینات و صداهای غیرعادی، رکورددار امتیاز منفی به شمار می‌رود.


این محصول در همه معیارها نمره منفی دارد و بیشترین امتیاز منفی آن به بخش تزئینات مربوط می‌شود.... /  گزارش : روزنامه دنياى اقتصاد

 

 

[ ] [ ] [ max-face ]
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب