خواص گیاهان
زیباترین مبل های ایران , عکس بچه های خوشگل و ناز , اهنگ اهو افتخاري , گرگ های وال استریت , خواص سيب ترشى , عکس لباس دخترانه مجلسی , شعری از حافظ , اهنگ کفش اهنی صادقی , لوستر های دست دوم , دانلود شبکه تلویزیونی ایران اندروید 
آخرين مطالب
لینک های مفید

| 
| 

رئیس دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که هدف اصلی اجلاس واشنگتن در دستور کار قرار دادن موضوع تروریسم اتمی این است که موضوع مهم خلع سلاح هسته ای در دستور کار نشست بازنگری در ان پی تی قرار نگیرد.

به گزارش مهر، منوچهر متکی وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران امروز به عنوان سخنران پیش ازخطبه های  نماز جمعه این هفته تهران در جمع نمازگزاران تصریح کرد: 65 سال پیش به دستور رئیس جمهور آمریکا دو بمب اتمی در شهر های هیروشیما و ناکازاکی فرود آمد که در نتیجه آن 220 هزار نفر در آن واحد کشته شدند و دهها هزار نفر دیگر نیز تا پایان همان سال به واسطه جراحات از بین رفتند.

وی ادامه داد: سالها بعد طرح جهان عاری از سلاح های هسته ای مطرح شد و معاهده ای تحت عنوان ان پی تی به تصویب رسید که امسال 40 سال از زمان تصویب آن می گذرد و در این معاهده سه موضوع مهم خلع سلاح، عدم اشاعه و حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تعریف و تعبیه شده است.

متکی تاکید کرد : موضوع استفاده از انرژی هسته ای از سوی فاتحان جنگ جهانی دوم منحصر و محدود شد و تا سالهای سال در کشورهای خودشان آن را دنبال کردند و در بحث عدم اشاعه نیز در 40 سال گذشته هیچ پرونده موفقی به جهانیان ارائه نشده است.

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران یادآوری کرد: وضعیت خاورمیانه شبه جزیره کره ، شبه قاره هند، شرق دور و برخی مناطق دیگر که معرفی نشده اند نشان می دهد که مجهز شدن این مناطق به سلاح هسته ای توسط اعضای دائم شورای امنیت که به عدم اشاعه و پذیرش خلع سلاح متعهد بوده اند صورت گرفته است.

وی با اشاره به تجهیز رژیم صهیونیستی به سلاح های هسته ای با طرح این سوال که چه کسانی مرکز هسته ای رژیم صهیونیستی را تاسیس کرده اند، پاسخ داد:  یک عضو دائم شورای امنیت و در سایر مناطق نیز همین طور بوده است.

متکی با اشاره به تاکید آیزنهاور رئیس جمهور اسبق آمریکا مبنی بر ضرورت خلع سلاح جهانی تصریح کرد: امروز جهانیان کلام جدیدی را از رهبران آمریکا می شنوند و رئیس جمهور آمریکا تحت عنوان بازنگری در دکترین اتمی این کشور حرکت جدیدی را آغاز کرده است.

وی  با اشاره به برگزاری نشست های بین المللی در زمینه خلع سلاح گفت: هفته گذشته ، هفته آینده و هفته بعد از آن چهار نشست ملی، منطقه ای و بین المللی با موضوع واحد هسته ای برگزار شده و خواهد شد.

وزیر امورخارجه افزود: 20 فروردین ملت ایران شعار صریح انرژی هسته ای برای همه ، سلاح هسته ای برای هیچ کس را به نمایش گذاشت و 20 فروردین روز شکوفایی توانمندی های ایران اسلامی است که با در نوردیده شدن مرزهای محصور علم و فناوری صورت گرفت.

متکی نشست بعدی را نشست واشنگتن عنوان کرد و گفت: در واشنگتن با دعوت از روسای 40 کشور در چهلمین سالگرد امضای ان پی تی نشستی برگزار شد که هدف آن کاملا روشن بود و از شعارهای اجلاس و تمرکز آن می توان به اهداف پشت پرده آن پی برد.

وی با اشاره به اقدام آمریکا در حمله به چند کشور به بهانه مبارزه با تروریسم یادآور شد: رئیس جمهور آمریکایی نمایشنامه ای را با اقتباس از نمایشنامه ای که 8 سال پیش بوش طراحی کرده بود و بر اساس آن به افغانستان و عراق حمله کرد دنبال می کند و می توان دریافت آمریکایی ها چگونه برای رسیدن به هدفی اهداف دیگری را دنبال می کنند.

وزیر امورخارجه با اشاره به دنبال کردن جنگ نرم از سوی رئیس جمهور آمریکا خطاب به وی گفت: آقای اوباما جنگ نرم شما رنگ باخته و امروز ملت ها سریع می توانند اقداماتتان را تحلیل کنند و حقایق پشت پرده را می فهمند و ملت ها می دانند شما با یک نمایشنامه به بهانه جنگ علیه تروریسم منطقه ای را ناامن کرده اید و مردمشان را در عزا و عروسی و مناسبت های ملی به خاک و خون کشیده اید و این اقدامات قابل دفاع نیست.

متکی تاکید کرد اوباما درحال بازی خوردنی است که 8 سال پیش بوش وارد آن شد و سرنوشت اوباما نیز جدا از سرنوشت بوش نخواهد بود.

وی هدف دیگر نشست واشنگتن را تاثیری گذاری بر نشست اردیبهشت ماه سازمان ملل برای بازنگری در ان پی تی عنوان کرد و گفت: 40 سال بعد از تصویب معاهده عدم اشاعه جهانیان به این نتیجه رسیده اند که باید در این معاهده بازنگری صورت بگیرد و مهمترین ماده مغفول ماده ان پی تی که نیاز به بازنگری دارد ماده 6 ان پی تی است که می گوید باید خلع سلاح توسط همه دارندگان سلاح های هسته ای صورت بگیرد.

وزیر امورخارجه ادامه داد: جهان تنها در صورت خلع سلاح هسته ای از تهدیدات مصون خواهد بود و هدف آمریکا از مطرح کردن تروریسم هسته ای نپرداختن به موضوع خلع سلاح در کنفرانس بازنگری در ان پی تی است تا این موضوع مهم در دستور کار سازمان ملل قرار نگیرد.

متکی با اشاره به برگزاری کنفرانس خلع سلاح در تهران در روزهای 28 و 29 فروردین ( فردا و پس فردا ) تصریح کرد: فردا جهانیان شاهد نشست تهران خواهند بود که قرار بود ابتدا در سطح کارشناسان برگزار شود اما با استقبال خوب کشورها 35 کشور جهان ، هیئت رسمی در سطح وزرا و سطوح دیگر اعزام می کنند که جلوه خاصی به نشست تهران می دهند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: نشست تهران بیانگر دیدگاه روشن تهران است مبنی بر اینکه سلاح هسته ای برای هیچ کس جایز نیست.

وی اضافه کرد: آقای اوباما شما در واشنگتن به دنبال راه حفاظت از سلاح هسته ای هسته ای هستید درحالی که نشست تهران سخن از خلع سلاح هسته ای دارد و وقتی منطق حق و باطل کنار هم قرار بگیرند قضاوت برای افکار عمومی آسان می شود.

متکی با اشاره به امضای معاهده ان پی تی از سوی کشورهای مختلف خاطرنشان کرد: کشورهای فاقد سلاح هسته ای به شرطی معاهده ان پی تی را امضا کردند و تعهد دادند بدنبال سلاح هسته ای نروند که دارندگان سلاح هسته ای خلع سلاح هسته ای شود و علاوه بر اینکه با کشورهای عضو ان پی تی در زمینه انرژی صلح آمیز  هسته ای همکاری کنند.

وزیر امورخارجه  در خاتمه با اشاره به سخنان اخیر اوباما مبنی بر تهدید هسته ای ایران بیان داشت: اظهارات اخیر نشان داد که مقامات آمریکا هیچ باوری به خلع سلاح هسته ای ندارند و این اظهارات غیر متمدنانه نشان داد که آمریکا کانون شرارت و بی اعتمادی در جهان است.
[ ] [ ] [ max-face ]
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب