خواص گیاهان
زیباترین مبل های ایران , عکس بچه های خوشگل و ناز , اهنگ اهو افتخاري , گرگ های وال استریت , خواص سيب ترشى , عکس لباس دخترانه مجلسی , شعری از حافظ , اهنگ کفش اهنی صادقی , لوستر های دست دوم , دانلود شبکه تلویزیونی ایران اندروید 
آخرين مطالب
لینک های مفید

| 
| 
رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت:اگر جامعه ما بخواهد پيشرفت كند بايد اقتصاد پويا داشته باشد و بتواند مشكلات بيكاري، بي‌عدالتي را حل كرده و سطح تورم را كاهش دهند، نه اين‌كه با حرف‌هاي سرگرم كننده كه مبناي كارشناسي ندارد، وقت‌ها را به بطالت بگذارند.

به گزارش ايسنا ‌علي لاريجاني كه در مراسم نيكوداشت كارگردان سريال مختارنامه و عوامل اين تيم در شهر شاهرود سخن مي‌گفت، اظهار داشت: امروز تحولات مهمي در منطقه رخ داده كه برآيند اين تحولات آن است كه سهم ملت ايران در آن گرانقدر است.

وي گفت: مردم ما 32 سال پيش ديكتاتوري را سركوب كرد و ما بعد از گذشت اين سال‌ها مي‌بينم كه آن آزاد انديشي و فكر حق طلبي در منطقه نمود پيدا كرد و بعد از 32 سال ديكتاتوري مصر و تونس سرنگوب شد.

وي گفت: با توجه به اين‌كه رابطه‌ي استعمار در منطقه در حال قطع شدن است، لذا اقتضا مي‌كند كه ما اين موضوع را در حد خودش بشناسيم.

وي با اشاره به سريال مختارنامه گفت: حركتي كه دركارهاي هنري و مخصوصا اين سريال در كشور ما انجام شده كشورهاي ديگر را به فكر انداخته كه چرا آن‌ها نيز مانند ما اين از سبك استفاده نمي‌كنند و البته انصافا سبك خوبي در كشور ما راه اندازي شده است كه در آن نشانه‌هاي از بلوغ فكري در جامعه ديده مي‌شود.

وي با اشاره به ميلاد امام زمان(عج) گفت: وقتي امام زمان(عج) ظهور مي‌كنند، دست ايشان كه برسر مردم مي‌رسد علم آن‌ها به كمال خواهد رسيد، بنابراين وقتي جوامع مي‌خواهند بگويند ما منتظر مهدي (عج) هستيم، بنابراين بايد تلاش كنند عقل و علمشان به سمت كمال حركت كند.

رئيس مجلس افزود: جامعه منتظر، جامعه‌ي است كه در طريق علم و رشد عقلاني گام‌هاي سريع برمي‌دارد و ركود و رخوت از آن جامع رخت مي‌بندد، لذا اين‌كه رهبران انقلاب اسلامي ايران تلاش مي‌كنند با اميدبخشي و اتكا به نفس، جوانان، خودباور شده و حركت علمي داشته باشند براي آن است كه مي خواهند در اين راه حركت كنيم و رشد عقلاني اسلامي داشته باشيم و در نهايت دچار سرگرمي روزمره نشويم.

وي با بيان اين‌كه گاهي در جامعه حركت‌هاي به وجود ميآيند كه سرگرم كننده است گفت: اين حركت‌ها نه به درد دنيا و نه به درد آخرت مي‌خورد، همچنين گاهي مطابي به جامعه منتقل مي‌شود و افراد مطالبي مي‌گويند كه مبناي كارشناسي ندارد و وقت‌هاي را به بطالت مي‌برند در حوزه‌ي دين نيز مطالبي گفته مي‌شود كه از يك نوع سخافت برخوردار است و در جايگاه فرهيختگي دين نيست كه اين حرفهاي را بشنويم.

وي با تاكيد براين‌كه اين حرف‌ها سرگرم كننده است، در حالي كه ملت ما نيازي به سرگرمي ندارد، گفت: اگر جامعه‌ي ما مي خواهد به رشد برسد، بايد اقتصاد پويا داشته باشيم تا مشكل بيكاري و بي‌عدالتي حل شود و سطح تورم را كاهش دهيم.

وي گفت: توصيه بنده به همه‌ي كساني كه دست در سياست و قلم دارند، اين است كه مردم ما انتظارشان اين امور نيست و انتظار ندارند كه بر روي آنها عمليات رواني انجام شود كه ذهنشان متفرق شود، بلكه نيازمند آن هستند كه افرادي خدوم در طريق نيازمندهاي واقعي آن‌ها گام بردارند، مشكلاتشان را بشناسند فكر كنند كه مشكل آن‌ها مهم است و با برادري و صميمت همه‌ي قوا را براي حل آن مشكلات به كار گيرند.

وي تاكيد كرد كه بر همين اساس نيز در اين مقطع زماني چشم همه به سمت ملت ايران است، بنابراين بايد بيشتر به اين مسائل توجه كنيم.

به گزارش ايسنا، رييس مجلس شوراي اسلامي در ابتداي سخنان خود در مراسم تقدير ازعوامل سريال مختارنامه گفت: ميرباقري انصافا جزو معدود هنرمنداني است كه هنر را به خوبي مي‌شناسند و با آن زندگي كرده، به همين دليل آثار بزرگي را همچون سريال امام علي (ع) و مختارنامه خلق كرده است.

وي اظهارداشت: آقاي ميرباقري هنر را براي معيشت كار نكرده، بلكه كارها از سر عشق بوده است. به همين دليل نيز آثار ايشان متفاوت از ساير كارهاي هنري است.

لاريجاني خطاب به مردم شاهرود كه در اين نكوداشت حضور داشتند گفت: شما شهر پرآوازه و پرافتخاري داريد، و همين بس كه افراد بزرگي مانند بايزيد بسطامي و شيخ حسن خرقاني از بزرگان تفكرات اسلامي متعلق به شهر شما هستند و آقاي ميرباقري هم مربوط به شهر شما هستند.

رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اين‌كه سريال مختارنامه كاري بسيار ارزشمند بود كه ظرفيت‌هاي تازه‌ي هنري در آن خلق شده بود، گفت: بايد از صميم قلب از همه‌ي هنرمندان، چه آنها كه اهل شاهرود بودند و چه هنرمندان بنام كشور كه در اين سريال حضور داشتند، تشكر كرد.

لاريجاني گفت: البته يك روي كارهاي هنري جنبه تاريخي دارد، اما برداشت من اين است كه آقاي ميرباقري با اين زبان هنري حقايق ديگري را بيان مي‌كند؛ چنان‌چه اثر هنري از انكشاف برخوردار نباشد، ممكن است احساسات را تحريك كند، اما آثار آقاي ميرباقري داراي انكشاف از حقيقت بوده است.

وي گفت: مختارنامه نگاهي به تاريخ بود كه فاصله‌ي زيادي با ما داشت و روايات زيادي در باب مختار وجود دارد، بنابراين اين‌كه چقدر اين روايات دقيق باشد و نقل شود، از ظرائفي است كه بايد قبول كرد سريال مختارنامه از آن برخوردار بود.

رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه گفت: در اين اثر آقاي ميرباقري فقط نمي‌خواست يك دوره‌ي تاريخي را ترسيم كند، بلكه مي‌خواست بگويد زندگي و هستي انسان دو رويه دارد. عده‌اي با مذهب و حكومت تجارت مي‌كنند و نگاهشان تاجرانه است. گاهي هم در وادي تجارت به سفلگي مي‌افتند، اما زندگي روي ديگري هم دارد و آن اين‌كه تمام هستي انسان به آن باشد كه حقيقتي را جلوه دهد و از حقيقت دفاع شود.

لاريجاني در ادامه با بيان اين‌كه حكومت ابزاري براي دفاع از حق است، گفت: اين نيز يك نوع قرائت از زندگي است. عده‌اي با مذهب و حكومت تجارت مي‌كنند كه بايد گفت آنها لذت كوچكي از عالم مي‌برند و در واقع نابينا هستند و خداوند نيز فرموده كساني كه در اين دنيا نابينا هستند در آن دنيا نيز نابينا خواهند بود. اما كساني كه زندگي حق‌مدارانه دارند در واقع با همه‌ي هستي مواجه مي‌شوند و لذت آنها از عالم هستي از همه‌ي افراد ديگر بيشتر است.

وي افزود: در مورد حكومت هم مساله همين‌طور است. برخي فكر مي‌كنند بايد ديگران را سرگرم كنند تا حكومت كنند؛ در حالي كه حكومت براي آن است كه حقي احقاق شود و با ظلم مبارزه و عدالت اجرايي شود و امام علي (ع) اين قرائت از دين را به ما آموخته است.

رييس مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: اثر آقاي ميرباقري نيز حقيقت پرمحتوايي را براي جامعه باز مي‌كند و اين از روي كتاب نيست، بلكه بخشي از زندگي است كه افراد تجربه و دركي كه از زندگي داشته‌اند به آن مي‌رسند.

لاريجاني با اشاره به سخنان كارگردان سريال مختارنامه مبني بر اين‌كه شهرك سينمايي در شهر شاهرود تاسيس شود، گفت: اگر براي اين كار پارتي لازم باشد، پارتي به‌جايي است كه اقدامات لازم براي ايجاد شهرك سينمايي صورت گيرد؛ چرا كه شهر شاهرود خصوصيات جغرافيايي خوبي دارد و به دليل اين خصوصيات و فرهيختگي كه مردم اين شهر دارند، اقتضا مي‌كند كارهاي هنري سنگين در اين سرزمين انجام شود.

وي اظهار كرد: مي‌دانم كه استاندار سمنان فرد فعالي است كه اين كار را پي‌گيري مي‌كند و نمايندگان استان نيز آدم‌هاي گردن‌كلفتي هستند، از جمله آقاي جلالي، آقاي ملك‌محمدي، آقاي كواكبيان و آقاي ترابي كه همه افراد فعالي هستند. بنابراين از اين دوستان انتظار داريم كار را پي‌گيري كنند و مسوولان اجرايي نيز آن را دنبال كرده و من هم حمايت مي‌كنم كه اين كار سامان پيدا كند.

به گزارش خبرنگار اعزامي ايسنا، در اين مراسم سيد داوود ميرباقري كه خود اهل شاهرود است پيش از سخنان رييس مجلس گفت: كار سريال مختارنامه از دوره‌ي رياست آقاي لاريجاني در صدا و سيما آغاز شد و ما با حضور ايشان اين كار را افتتاح كرديم.

كارگردان سريال مختارنامه با بيان اين‌كه به دليل پتانسيل‌هاي اين منطقه، شهر شاهرود را براي فيلمبرداري قسمت‌هاي زيادي از سريال انتخاب كرديم، گفت: بضاعت فيلم‌سازي در منطقه‌ي ما بسيار فراهم است. به همين دليل براي فيلمبرداري به اين منطقه آمديم و هيچ پارتي‌بازي در كار نبوده است. ضمن آن‌كه مشكلاتي براي فيلمبرداري در اطراف شهر تهران وجود داشت و شهرك غزالي نيز به دليل مشكلات فني كار كردن در آن غيرممكن شده است.

وي گفت: ما در جلسه‌اي كه با ضرغامي رييس سازمان صدا و سيما داشتيم، پيشنهاد تاسيس شهرك سينمايي در شاهرود را ارايه كرديم و آقاي ضرغامي نيز آن را پذيرفتند و اكنون در حال بررسي ابعاد اجرايي طرح هستند و اميدواريم اين اتفاق بيفتد.

ميرباقري گفت: تاسيس شهرك سينمايي در شاهرود ضمن آن‌كه بر فضاي فرهنگي شهر مي‌افزايد، بر استان‌هاي همجوار نيز تاثيرگذار خواهد بود.

پس از سخنان لاريجاني و با حضور وي از عوامل سريال مختارنامه وتعدادي از بازيگران و دست‌اندركاران اين سريال كه در اين مراسم حضور داشتند تقدير به عمل آمد. همچنين در اين مراسم لوح تمبر يادبود سريال مختارنامه توسط رئيس مجلس امضاء شد.
[ ] [ ] [ max-face ]
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب